Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Snažíme se pomoci našim zákazníkům

OEZ_Adamec_Radim.jpg Nová produktová řada, rozšiřování sortimentu modulárních přístrojů, inovace, zvýhodněné balení jističů a chráničů pro zákazníky velkoobchodů nebo život pod křídly Siemens. To jsou jen některá z témat rozhovoru s obchodním ředitelem OEZ s.r.o. Ing. Radimem Adamcem.

Pane řediteli, OEZ přichází v tomto období na trh se zcela novou produktovou řadou - Přístroji pro spínání a ovládání Conteo. Co Vás vedlo k uvedení tohoto sortimentu, který je do značné míry odlišný od stávajícího produktového portfolia OEZ?

   Tento krok byl z naší strany velmi dlouho připravovaný. Poté, co jsme se počátkem roku 2007 stali součástí skupiny Siemens, započaly naše rozhovory s produktovými manažery Siemens ohledně rozvoje portfolia výrobků OEZ. Výrobkový potenciál naší mateřské společnosti je obrovský a my jsme do něj vkládali nemalé naděje. Analyzovali jsme postavení OEZ na trhu, požadavky našich zákazníků a možnosti rozšíření. Prvním výsledkem těchto aktivit je právě uvedení řady Conteo na trh.

   Vzhledem k dlouhodobému zaměření OEZ na infrastrukturu a průmysl je řada Conteo logickým rozšířením našeho portfolia. V první fázi jsme se zaměřili na nabídku základních provedení stykačů, nadproudových relé a spouštěčů motorů včetně příslušenství.

   Do budoucna předpokládáme postupné rozšiřování řady tak, aby byla plně konkurenceschopná s ostatními dodavateli. Podle ohlasů našich zákazníků se ukazuje, že uvedení Contea na trh je krok správným směrem.

Stěžejní produktovou skupinou jsou pro OEZ stále modulární přístroje Minia. S čím novým v tomto sortimentu přicházíte letos na trh?

   Ano, máte pravdu, Minia je pro nás klíčovou řadou, proto se na její podporu zaměříme i v letošním roce. Po loňském jarním uvedení nové řady jističů LPN a LPE na trh jsme se na podzim zaměřili na stabilizaci našich prodejů. Současně jsme se začali připravovat na další rozšíření portfolia, opět převážně ve spolupráci s mateřskou společností. Výsledkem je rozšíření nabídky chráničů, jističochráničů a svodičů přepětí, které jsme prezentovali na veletrhu Ampér. V tomto případě se nejedná o naprosto novou řadu, ale spíše o vhodné doplnění našeho stávajícího sortimentu.

   Zároveň jsme rozhodli reagovat na aktuální krizovou situaci a pomoci našim zákazníkům formou speciálních balíčků. Jedná se o LPN i LPE „5 + 1 zdarma“, a dále o zvýhodněné balení chráničů OFI a OFE, kde nabízíme jako bonus jističe LPN a LPE zdarma. Věříme, že si tyto balíčky nejen získají oblibu u zákazníků, ale hlavně budou signálem, že jim chceme pomoci překonat nynější nelehkou situaci.

   Více informací o těchto aktivitách je možné získat od manažerů zákazníků OEZ a dále u našich velkoobchodních partnerů, jejichž zaměstnanci jsou podrobně proškolováni a jsou připraveni informovat své zákazníky.

Obraťme nyní list. Už dva roky je OEZ součástí skupiny Siemens. Jak se to projevuje na činnosti firmy?

   Pokud se vrátím o dva roky zpátky, musím přiznat, že to nebylo vždy lehké období. Po prvotním nadšení jsme byli rychle vráceni do reality všedních dnů a kromě běžných úkolů byla převážná část firmy nucena zvládat i úkoly integrační. Museli jsme v poměrně krátké době začlenit mnoho nových aktivit, změnit některé fungující procesy a naučit se vnímat jinou kulturu. Přestože měl OEZ přibližně 1500 zaměstnanců, stále jsme se cítili jako rodinná firma, kde se většina zaměstnanců znala navzájem, kde byla úzce propojena struktura vlastnická a manažerská, a díky tomu bylo možné velmi rychle reagovat na podněty z trhu i zevnitř firmy.

   V polovině roku 2008 byla integrační fáze ukončena a od té doby OEZ interně splňuje základní kritéria fungování podniků ve skupině. Směrem k zákazníkům se snažíme uchovat si naši dřívější tvář, neboť to vnímáme jako jednu z konkurenčních výhod a neradi bychom zklamali naše věrné zákazníky. Jednoduše řečeno, pro zákazníky zde byl, je a bude stále OEZ.

   Jako největší úspěchy posledních dvou let bych rád zmínil nastartování výroby výkonových jističů Modeion pod značkou Siemens během rekordně krátké doby 4 měsíců (tyto výrobky jsou pod označením 3VT prodávány celosvětově přes prodejní kanály Siemens) a dohodu s mateřskou společností ohledně dlouhodobého rozšiřování sortimentu OEZ, jejíž první výsledky našim zákazníkům nyní přinášíme.