Pro elektromontážní firmy | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Pro elektromontážní firmy

Moderní kompaktní jističe 3VA, slangově deiony 3VA, nahrazují oblíbené jističe Modeion. Mají vynikající vlastnosti, které ocení uživatelé v provozu i elektromontážní firmy, jako výbornou selektivitu, moderní nadproudové spouště a široký sortiment připojovacích sad.

Výjimečnou vlastností je výborná selektivita

                           
Klikněte pro zvětšení                                                                   

Moderní nadproudové spouště

Jističe 3VA1 mají moderní termomagnetické nadproudové spouště a jističe 3VA2 mají sofistikované elektronické nadproudové spouště. Nejběžnější termomagnetické spouště TM240 mají 2 regulační kotouče k plynulému nastavení tepelné a zkratové spouště. Tepelná spoušť má regulaci 30 % a 4 cejchované hodnoty.

 Nejběžnější, základní, elektronické spouště ETU320 mají 2 regulační kotouče ke skokovému nastavení tepelné spouště a 1 regulační kotouč k nastavení zkratové spouště Ii. U tepelné spouště se tedy, na rozdíl od jističů Modeion se spouštěmi DTV3, nastavuje nejen redukovaný proud Ir, ale také čas tr , díky němuž je možné jističe 3VA2 používat i pro jištění vedení s motorovými zátěžemi, např. umožní bezproblémový rozběh ventilátorů.

     

Klikněte pro zvětšení

Připojovací sady pro přímé připojení kabelů

Všechny jističe je možné připojit snadno i hliníkovými kabely větších průřezů pomocí blokových svorek. Pokud sady vyčnívají z jističe, tak zpravidla obsahují kryt svorek.

         
Klikněte pro zvětšení                                                                                
   

Možnost zlevnění zakázky

Projektanti používají pro většinu aplikací univerzálnější jističe 3VA2 s elektronickými spouštěmi. Za určitých podmínek je lze pro jednoduché aplikace jištění vedení do 630 A nahradit v realizačním projektu levnějšími jističi 3VA1 s termomagnetickými spouštěmi.

                                                                                            
Klikněte pro zvětšení

Výše uvedené informace jsou součástí Brožury pro výběr kompaktních jističů. Kompletní brožuru si můžete projít na Průvodce brožurou. 

Deiony 3VA jsou naskladněny ve velkoobchodech obdobně jako byly dříve naskladněny jističe Modeion. K rychlému převodu u starších projektů slouží dokument Převody nejpoužívanějších jističů Modeion na 3VA ve velkoobchodu.

Doporučujeme objednat tištěnou Brožuru pro výběr kompaktních jističů, Převody nejpoužívanějších jističů Modeion na 3VA ve velkoobchodu a Přehled sortimentu Kompaktní jističe 3VA. Je nutné přihlášení nebo registrace do registrované části Modrá planeta.

Podrobný objemný 500stránkový katalog si můžete stáhnout.  Kompletní informace k jističům 3VA obsahuje Konfigurátor OEZ , jehož výstupy jsou ověřená sestava jističe včetně technických parametrů a materiály pro CAD/CAE: rozměrový výkres, obrázek, 3D model, drátěný model a schéma zapojení v různých formátech.

Všechny informace ke konkrétní položce jističe nebo jeho příslušenství jsou v části Produkty.

Mohlo by vás zajímat: