Příběh Nového Modeionu | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Příběh Nového Modeionu

Vymýšlíme, vyvíjíme, vyrábíme. S produktem 3VA jsme naší práci opět posunuli o krok vpřed a vyrobili tak moderní jistič, který plně odpovídá současným trendům a požadavkům našich zákazníků. Přečtěte si příběh o Novém Modeionu.

Začínali jsme téměř před 80 lety jako malá rodinná firma s několika desítkami pracovníků. Nyní patříme mezi největší zaměstnavatele v podorlickém regionu. Abychom uspěli, víme, že se musíme spolehnout jeden na druhého. Tak to bylo na počátku v roce 1941 u firmy Wagner a spol., a tak je tomu i nyní v roce 2020.

V současnosti představujeme významné kompetenční centrum pro výrobu a vývoj vzduchových a kompaktních jističů a pojistkových systémů mateřské společnosti Siemens.

Příběh nového Modeionu

Osmdesát let výroby – to je také 80 let zkušeností, vědomostí, vývoje a především 80 let poctivé práce. Už naši předchůdci sázeli na inovace, kvalitu a spolehlivost. Byli úspěšní, protože dokázali vidět kupředu. My se snažíme o totéž a k tradičním hodnotám dnes přidáváme i bezpečnost a ochranu životního prostředí.

Tři písmena OEZ - Orlické elektrotechnické závody – se v názvu firmy objevují poprvé v roce 1952. Když jsme roku 1957 představili první deionové jističe typu J2MR a J2RU, ještě jsme netušili, že se z nich stanou jedny z nejzásadnějších produktů OEZ. Následovaly „deiony“ řady J2UX, poté BA. Každý nový produkt byl vždy o trochu dokonalejší než ten předchozí. Ve vývoji jsme aplikovali vyspělejší technologie i neotřelé myšlenky. Na přelomu milénia jsme představili přelomové kompaktní jističe BC, BD, BH a BL, které známe pod názvem Modeion dodnes.

A právě dnes se posouváme zase o krok dál. Modeion se mění na 3VA. 

Nová řada kompaktních jističů 3VA kombinuje nejmodernější technologie Siemens s dovednostmi letohradských vývojových pracovníků a s nesmazatelnou stopou původní řady. A co víc? Je inspirována potřebami našich zákazníků.

Sofistikovaný systém jistících prvků nabízí řešení pro různé typy aplikací v průmyslu i energetice. Produkty 3VA se vyznačují širokou škálou příslušenství a jejich variabilitou. Jedná se především o velké spektrum připojovacích sad pro většinu možných instalací, univerzálnost vnitřního příslušenství pro všechny velikosti do 1 000 A, konfigurovatelnost a téměř neomezené možnosti rozšiřujících funkcí.

Příběh nového Modeionu

   Kompaktní jističe řady 3VA jsou navíc rozšířeny o nové funkce:
 
  •  schopnost datové komunikace
  •  integrovanou funkci měření
  • rychlou a jednoduchou náhradou dříve vyráběných přístrojů pomocí speciálních sad

 

Oceníte také výrazné zvýšení bezpečnosti osob a majetku, a to díky kombinaci jističe s chráničovým modulem. Samozřejmostí je plná selektivita, která zajišťuje spolehlivý provoz. Přidanou hodnotou produktů je kompletní technická a softwarová podpora, servis, výroba a vývoj v Letohradě, přičemž největší důraz klademe zejména na dostupnost, bezpečnost a ochranu instalace.

Minimalizujte své úsilí – od plánování přes instalaci až po každodenní bezpečný provoz. Ručíme Vám za to, že správné řešení budete mít vždy po ruce. Do nové řady kompaktních jističů 3VA jsme totiž vložili to nejlepší, co jsme se za 80 let působení na elektrotechnickém trhu naučili.