Newsletter 06/2021 | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Newsletter 06/2021

HLAVNÍ ČLÁNEK: V čem jsou nové deiony 3VA od OEZ výjimečné? Je to selektivita.OEZTrendy robotizace, digitalizace, Průmysl 4.0 vyžadují spolehlivý provoz a přináší mnohem vyšší nároky nejen na elektrická zařízení, ale na celý systém elektrických rozvodů včetně jištění. Jak lépe jistit zařízení? Jak zbytečně nevypínat celé objekty v případě poruchy jednoho zařízení? Jak efektivně řídit a spravovat elektrické sítě? To jsou množící se otázky energetiků nejen průmyslových podniků.

Řešení spočívá ve vytvoření podmínek pro co největší bezporuchovost. Pokud však porucha nastane, je žádoucí, aby se projevila v co nejmenší části rozvodu. V případě poruchy nadproudem (přetížením, zkratem) to znamená odpojit část rozvodu s poruchou jisticím přístrojem, který je nejblíže místu poruchy směrem ke zdroji (přiřazený jisticí přístroj) a zároveň zajistit nevypínání jemu předřazených jisticích přístrojů. Takovéto působení jisticích přístrojů je selektivní. A právě v tom vysoce předčí jističe 3VA nahrazované Modeiony, protože jističe 3VA se vyznačují výbornou selektivitou.

Číst více o selektivitě jističů 3VA

PRŮVODCE WEBEM OEZ: Sekce KE STAŽENÍ - co v ní naleznete?OEZ

Dokumenty ke stažení

Na našem webu www.oez.cz v sekci Ke stažení naleznete veškeré dokumenty potřebné k vaší práci v PDF formátu. Část Dokumenty je rozdělená na produktové řady.

K modulárním přístrojům Minia si můžete stáhnout kompletní katalog nebo aplikační příručky k přepěťovým ochranám, obloukovým ochranám AFDD nebo spínacím hodinám. Za zmínku stojí také leták EXTRA balení s informacemi o jističích navíc k vašemu nákupu.            

Kompaktní jističe 3VA v současné době nahrazují tradiční Modeiony. Pro seznámení se základními informacemi k novým „deionům“ slouží Brožura pro výběr kompaktních jističů. Přehledně rozděluje nabídku jističů 3VA na jištění jednoduchých a průmyslových aplikací. Dále vám představí 4 hlavní skupiny přístrojů s jejich klíčovými vlastnostmi, druhy selektivity a příklad výběru jističe nebo moderní nadproudové spouště. Nechybí ani převodník nejpoužívanějších přístrojů Modeion na 3VA, příklady značení nebo nejpoužívanější příslušenství a připojovací sady.

K projektování doporučujeme univerzálnější jističe 3VA2 s elektronickými nadproudovými spouštěmi ETU, které se vyznačují úplnou selektivitou. Se selektivitou se seznámíte v dokumentech Vybrané jističe pro projekční firmy, Tabulky selektivity a Příklad aplikace jističů 3VA2 v Sichru. 

Podrobnější informace o kompaktních jističích 3VA a technické parametry naleznete v Katalogu 3VA.

Podporu ke vzduchovým jističům Arion tvoří katalog a návody k použití v češtině, slovenštině, angličtině a ruštině. Katalog je k dispozici i k pojistkovým systémům Varius, sortimentu rozvodnic, rozvodnicových a rozváděčových skříní Distri a DistriSet nebo Siemens produktům

V této části webu naleznete nejen technickou dokumentaci ke všem produktovým řadám, ale i softwarové programy Sichr a Konfigurátor, základní ceník produktů OEZ ke stažení a prohlášení o shodě.

Pokud vám elektronická podoba dokumentů nevyhovujete, po přihlášení do Modré planety si můžete zažádat i o tištěnou dokumentaci, kterou vám zašleme domů.

KAFÍČKO S OEZ: Rozvodnicové skříně od OEZ - RZG a RZI

Známá elektrikářská dvojka je zpět! Ve třetí sérii produktového miniseriálu Ka(fíčko) s OEZ vám Saša s Ondrou představí sortiment RZG a RZI.

Další díly Ka(fíčka) ke zhlédnutí ZDE

Kafíčko s OEZ

Nepřehlédněte informace a novinky z naší firmy.