Znáte největší výhody rozvodnicových skříní RZA? | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Znáte největší výhody rozvodnicových skříní RZA?

Skupina DistriTon z produktové řady Distri je určená pro osazení modulárními přístroji. Její doménou je velký počet svorek pro připojení N a PE vodičů ve standardu, nadstandardní prostor pro vedení vodičů a variabilita montáže. Další výhodou jsou vysoké hodnoty ztrátového výkonu, které jsou skříně schopné rozptýlit. Dnes si představíme velmi oblíbenou rozvodnicovou skříň RZA.

Oceloplastové rozvodnice RZA

Oceloplastové rozvodnicové skříně RZA jsou určené pro zazdění anebo pro použití v dutých stěnách. Pro použití RZA v dutých stěnách najdete v nabídce verzi RZA-...-H, která je vybavena úchyty a plastovou základnou zkoušenou žhavou smyčkou 850 °C. Dále je v nabídce datová skříň RZA-...-IT2 vycházející z 3řadé standardní skříně, která obsahuje „U“ lištu a dva přístrojové panely pro prvky IT.

    

Obr. 1-5: Oceloplastové rozvodnicové skříně RZA: RZA-Z-1S14, RZA-Z-2S28, RZA-Z-3S42, RZA-Z-4S56, RZA-Z-3S14-IT2

V nabídce standardních rozvodnicových skříní RZA najdete 4 velikosti od 14 do 56 modulů. Každou řadu je možné osadit až 14 moduly. Skříně RZA nabízejí výjimečně velký prostor mezi svorkovými bloky a první řadou přístrojů pro připojení PE a N vodičů. V případě přívodu spodem lze základnu rozvodnicové skříně včetně svorkových bloků otočit. Tím se usnadní práce s vodiči PE a N, které nebude nutné protahovat skrz celou rozvodnici, protože budete mít tento výjimečný prostor u svorkových bloků pod spodní řadou přístrojů.

Pod „U“ lištami je prostor 10 mm, což je, při celkové hloubce 95 mm, velmi dobrá hodnota.

Velký prostor najdete i mezi řadami přístrojů, konkrétně 135 mm. Tento prostor oceníte ve chvíli, kdy se Vám budou pohodlně prodrátovávat přístroje anebo použijete propojovací lišty k propojení přístrojů. V takovém případě Vám ještě zbyde dostatek prostoru pro přivedení vodiče do svorky.

 

Obr. 6: RZA

Ve skříni je již ve standardu velký počet míst pro připojení PE a N vodičů. Další výhodu ocení elektrikáři při použití proudových chráničů. Svorkové bloky pro N vodiče za chránič (PD-RA-SB5N) lze připevnit do drážek nacházejících se po bocích plastové základny. Toto řešení šetří prostor na „U“ liště a pomůže udržet přehled mezi vodiči v rozvodnici. Ke skříním RZA je nabízeno i další příslušenství, jako jsou svorkové bloky pro rozšíření počtu míst pro PE a N vodiče, montážní sada ke spojení dvou rozvodnicových skříní vedle sebe a zámek dveří.

 

 

Obr. 7: 2 možnosti připojování přístrojů 

a) - propojení všech přístrojů mimo základnu / vložení rámu s přístroji do základny
b) - propojení přístrojů v jednotlivých řadách mimo základnu / postupné vkládání propojených řad přístrojů do základny / není nutné podvlékat vodiče pod několika lištami najednou

 

 

Obr. 8: variabilita umístění svorkových bloků

- svorkové bloky PE,N lze umístit nahoře i dole / svorkový blok N pro chránič lze umístit až na 10 místech po bocích základny / odnímatelný čelní rám s dveřmi / hloubková korekce špatného zazdění až 17 mm

 

Rozvodnicové skříně RZA jsou zařazeny v DBO konfigurátoru, ve kterém jako původní výrobce poskytujeme výsledky zkoušek dle ČSN EN 61439-3 (DBO). Informace k DBO konfigurátoru najdete na našich webových stránkách http://www.oez.cz/sluzby/rozvodnice-dbo.

Oceloplastové rozvodnice RZA

Kompletní nabídku rozvodnicových skříní RZA najdete v katalogu Rozvodnicové a rozváděčové skříně Distri.