Technické dotazy - Minia 2024 | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Technické dotazy - Minia 2024

(Minia 2024) Které spotřebiče mohou “oslepit“ dříve běžně používané chrániče typu AC a vyřadit je dočasně z provozu?

Chrániče typu AC mohou oslepit běžná moderní elektronická zařízení, která generují pulzující stejnosměrné proudy. Vyskytují se dnes prakticky všude.

Proto doporučujeme používat bezpečnější chrániče a jističochrániče typu A, u kterých je použit dražší materiál jádra součtového proudového transformátoru s nižší remanencí, což umožňuje zachování jejich ochranné funkce i při výskytu menších hodnot pulzujícího stejnosměrného proudu (stejnosměrná složka do 6 mA).

Dodávky chráničů typu AC jsme ukončili na konci roku 2023 a na všech pobočkách velkoobchodů jsou dnes běžně skladem bezpečnější chrániče typu A.

(Minia 2024) Jaký sortiment chráničů a jističochráničů aktuálně dodáváte?

Dodávaný sortiment jsme po předchozím rozšiřování v minulých letech na konci roku 2023 zúžili. Důvody jsou dva:

1) S rychlým rozšiřováním moderních elektronických zařízení, která generují pulzující stejnosměrné proudy, vzniká stále větší potřeba k používání chráničů typu A. Proto jsme na podzim 2023 přistoupili ke zrušení dodávek chráničů typu AC a jističochráničů typu AC z našeho sortimentu. Nyní už dodáváme pro běžné aplikace pouze chrániče typu A.

2) Po úspěšném zavedení unikátních 1modulových jističochráničů LMF, které běžně dodáváme v typu A a typu A v provedení G, jsme ukončili dodávky 2modulových jističochráničů OLE. Také proto, že jsme u OLE neměli v nabídce typ A.

jističochrániče LMF v typu A, také v provedení G
2a 4modulové chrániče LFE v typu A

6kA

jističochrániče OLI v typu A, také v provedení K (G)
chrániče LFI v typu A, F, B, B+, také v provedení G, S

10 kA

Aktuální sortiment je uveden na stranách 12 až 18 Minikatalogu 2024.
Pozn. Katalog Modulární přístroje Minia z roku 2022 obsahuje již zrušené položky chráničů typu AC (nahrazují se typem A) a jističochráničů OLE (nahrazují se 1modulovými LMF).