Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Motorový pohon jističe BC160

motorovy_pohon_BC160.jpg Motorový pohon jističe BC160 je stejně jako ostatní příslušenství jističů modulární, takže umožňuje jednoduchou montáž na jistič také dodatečně. Lze ho použít pro 3-pólové i 4-pólové jističe. Vyrábí se v provedení pro boční montáž vedle jističe na panel rozváděče nebo na DIN lištu. Upevnění pohonu k jističi se provádí pomocí bajonetového mechanismu na boční straně jističe. Upevněný pohon je možné zaplombovat prostřednictvím plomby krytu svorek jističe.

Motorový pohon je příslušenství jističe, bez kterého si už ani nelze představit jeho použití v průmyslu a automatizaci. Kompaktní jističe Modeion motorový pohon mají již delší dobu. Nyní přišla řada také na motorový pohon nejmenšího jističe BC160.

Motorový pohon jističe BC160 je stejně jako ostatní příslušenství jističů modulární, takže umožňuje jednoduchou montáž na jistič také dodatečně. Lze ho použít pro 3-pólové i 4-pólové jističe. Vyrábí se v provedení pro boční montáž vedle jističe na panel rozváděče nebo na DIN lištu. Upevnění pohonu k jističi se provádí pomocí bajonetového mechanismu na boční straně jističe. Upevněný pohon je možné zaplombovat prostřednictvím plomby krytu svorek jističe.

Popis_panelu_bocniho_pohonu_BC160.jpg

Motorový pohon má systém přímého ovládání jističe bez použití pružinového střádače. Může pracovat v režimu místního i dálkového ovládání. Režim místního ovládání se používá například při ztrátě ovládacího napětí pohonu. Místní ovládání jističe je přístupné až po odklopení průhledného bezpečnostního krytu pohonu. Odklopením krytu se automaticky zablokují obvody pro dálkové elektrické ovládání. Polohu odklopeného krytu lze dálkově signalizovat. Jistič se zapíná a vypíná uchopením za unašeč ovládací páky jističe. Po vrácení bezpečnostního krytu do původní polohy se pohon přepne automaticky do režimu dálkového ovládání. Pod odklopeným bezpečnostním krytem je přístupný přepínač předvolby automatického provozu pohonu. Pod krytem je umístěna také červená LED, která rozsvícením signalizuje poruchu (nedokončení operace zapnutí, vypnutí, natažení). Elektronické obvody motorového pohonu blokují chybné ovládací procesy, například cyklování pohonu po zapůsobení nadproudových nebo pomocných spouští. Boční pohon lze uzamknout ve vypnuté poloze jističe až třemi visacími zámky s průměrem třmenu max. 4 mm. Uzamčení je možné dálkově signalizovat. Průhledný bezpečnostní kryt lze také zaplombovat.

 

Poloha hlavních kontaktů jističe je signalizována polohou unašeče páky jističe, který je pod průhledným ochranným krytem pohonu. Nataženou polohu jističe lze dálkově signalizovat. V režimu dálkového ovládání se jistič ovládá stisknutím tlačítek ON/OFF. Příslušenstvím motorového pohonu je prodlužovací kabel OD-BC-KA02

Podrobné informace o čtyřpólových jističích naleznete v katalogu Kompaktní jističe Modeion

 Motorovy_pohon_predvolby.gif