Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

únor 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Zákazníci velkoobchodů přispěli na studenty. I díky nám.

oez.png „Chcete dřevo, nebo machra?“ tak zněl název společné akce OEZ, velkoobchodů a elektrotechnických škol. Co si pod tím představit?

Nákupem přístrojů a dalšího sortimentu od OEZ přispívali zákazníci elektrotechnických velkoobchodů  ke zkvalitnění výuky na středních odborných školách. Cílem akce bylo získat pro školy naše rozvodnice DistriTon a modulární přístroje Minia, které se nyní stávají součástí odborného výcviku žáků.

Do akce se zapojily čtyři velkoobchody – AC Word Třinec, EB Bartoš Frenštát pod Radhoštěm, Elektrocentrum Olomouc a Rexel Pardubice. Jejich prostřednictvím byly podpořeny čtyři konkrétní školy:

Jak akce probíhala?

V období květen až září se do akce mohli v zapojit všichni zákazníci zmíněných velkoobchodů. Slavnostní předávání, spojené na každém místě i s naší prezentací, proběhla v říjnu a listopadu. Pozváno vždy bylo i pět největší přispěvatelů z řad zákazníků.

Proč do akce vstoupili?

Velmi si cením toho, že jsme do projektu byli pozváni. Podpora regionální technické školy navíc chytla i naše zákazníky. Dobří elektrikáři jsou potřeba a my se opět rádi do podobné akce zapojíme,“ prozradil ředitel Elektrocentra Olomouc Ing. Petr Tyl.

Význam vzdělávání v elektrotechnice si uvědomuje i ředitel ACword Třinec Ing. Radovan Glaic. ,,Už více než 20 let jsme obchodním partnerem všech významných firem na Třinecku a máme blízké pracovním spojení se všemi elektrotechniky v regionu. Podpora projektu OEZ, proto pro nás byla logickým příspěvkem ke zvyšování obecné úrovně elektro oboru.

Co si myslí školy?

Jsem moc rád, že jsme v OEZ poznali firmu, která se programově věnuje vzdělávání mládeže. Věřím, že naši odborní učitelé dokážou z této spolupráce vytěžit maximum ku prospěchu žáků i školy,“ podotkl ředitel Střední školy technické a zemědělské v Mohelnici Bc. Jiří Ženožička.

O bližší spolupráci s OEZ uvažují v Třinci. „Tuto vydařenou akci vnímám jako startovací moment naší další spolupráce. Umím se představit exkurzi do výroby OEZ v Letohradě, přednášky odborníků firmy při výuce a další formy spolupráce,“ řekl Mgr. Aleš Adamus, ředitel Střední odborné školy Třineckých železáren.

Jak zareagujeme my?

Mile nás překvapilo nadšení zákazníků velkoobchodů o akci. Z reakcí víme, že mnozí využili příležitosti podpořit školu, kterou sami studovali, nebo tam nyní mají své potomky. Další si pak uvědomují, jak důležité je dobře zvládnout elektrotechnické řemeslo,“ řekl vedoucí firemní komunikace naší společnosti Mgr. Tomáš Hermann a přislíbil: „V podpoře elektrotechnických škol budeme pokračovat.

Naše spolupráce se školami

Jen během stávajícího roku jsme věnovali školám vzorky do výuky v hodnotě přes 300 000 Kč, předali jsme několik desítek produktových panelů nebo zrealizoval školení a přednášky o teorii jištění nebo jistících přístrojích samotných.  Aktivní jsme také u vysokých škol. S mnohým z nich, jako např. s VUT Brno, úzce kooperuje v rámci vývojových projektů. Běžná je spolupráce při zadávání diplomových nebo doktorandských prací či realizace odborné praxe.