Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

květen 2020
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Rozšíření sortimentu proudových chráničů

Proudové chrániče jsou již dlouhé roky standardní nabídkou OEZ. Určitě někteří dobře znáte typy proudových chráničů OFE, OFI nebo proudové chrániče s nadproudovou ochranou OLFE, OLFI. Jak si přečtete na následujících řádcích, sortiment proudových chráničů i proudových chráničů s nadproudovou ochranou významně rozšiřujeme. Veškerý sortiment chráničů je součástí řady Modulárních přístrojů MINIA, která dále nabízí kompletní sortiment jističů, přepěťových ochran, stykačů atd.

Prouktová stránka Proudové chrániče OEZ.

Proudovy_chranic_1.jpgProudový chránič zajišťující doplňkovou ochranu ve zvláštních případech (dříve doplňková ochrana před dotykem živých částí) může současně zajišťovat i ochranu při poruše (dříve ochrana před dotykem neživých částí). Princip funkce, založený na vyhodnocovaní vektorového součtu okamžitých hodnot proudů v pracovních vodičích (reziduálního proudu), je určitě dobře znám, viz obr.1

Proudový chránič s nadproudovou ochranou OLE, OLI

Doposud byla nabízena řada proudových chráničů s nadproudovou ochranou pod typovým označením OLFE (6 kA), OLFI (10 kA). Nyní jsme sortiment doplnili o řadu OLE (6 kA), OLI (10 kA) (viz obr. 2), která obsahuje již typ G a nabízí výhody v oblasti připojování a upevnění na lištu.

Proudovy_chranic_2.jpg

Stále častěji u nás zákazníci poptávají proudové chrániče typu G. Jedná se o aplikace v obvodech, kde jsou instalována zařízení, která při své funkci nebo zapnutí generují krátkodobé / přechodné únikové proudy (svodiče přepětí, velkoplošná topná tělesa apod.). Tento stav může být standardním proudovým chráničem vyhodnocen jako chyba a chránič vypne, přičemž může způsobit škodu, např. zkažení potravin v mrazničce apod. V těchto případech doporučujeme použít proudové chrániče G se zpožděním 10 ms, které sníží počet nechtěných vypnutí.

Proudové chrániče s nadproudovou ochranou OLE, OLI jsou odlišné konstrukce než OLFE, OLFI. Umožňují snadněji připojovat více vodičů do svorky díky dvouúrovňovému systému svorek s pevnou přepážkou uprostřed. Nyní je možné připojit až čtyři vodiče do svorky, přičemž je možné připojit také dva vodiče různého průřezu (viz obr. 3).

Proudovy_chranic_3.jpg

K vzájemnému propojení proudových chráničů s nadproudovou ochranou OLE, OLI doporučujeme kolíkové propojovací lišty S2L, S3L+N. Při jejich použití můžete vyměnit jeden proudový chránič OLE, OLI v řadě těchto chráničů propojených propojovacími lištami bez přerušení sousedních okruhů, a to jak při propojení lištou nahoře, tak dole. Navíc, pokud umístíte propojovací lištu do zadní části svorky a vodič do přední části svorky, snadněji zkontrolujete správné připojení vodiče.

Dále došlo u nových proudových chráničů s nadproudovou ochranou OLE, OLI k sjednocení polohy N pólu na pravou stranu stejně jako tomu je u jističů LPE, LPN a proudových chráničů OFE, OFI (viz obr.4).

Proudovy_chranic_4.jpg

Proudový chránič OFI, typ G

Firma OEZ s.r.o. již dlouho nabízí proudové chrániče typu G ve 4-pólovém provedení, které reagují nejen na sinusový střídavý reziduální proud, ale i na pulzující stejnosměrný reziduální proud (typ A). Nyní byla doplněna naše nabídka především o 2-pólová provedení pro jednofázové obvody a zejména o levnější provedení chráničů (typ AC). Typy G nachází uplatnění ve stejných případech, jaké byly zmíněny výše pro proudové chrániče s nadproudovou ochranou OLE, OLI.

Ke stažení

Přehledná tabulka proudových chráničů s nadproudovou ochranou.pdf
Rozšíření počtu obvodů, které musí být chráněny proudovým chráničem