qr_code

Medailista ze Soči Ondřej Moravec navštívil OEZ

oez.png Firma OEZ má v Letohradě sídlo a dlouhodobě podporuje sportování dětí a mládeže ve zdejších klubech včetně klubu biatlonu, ve kterém sportovně vyrostl i Ondřej Moravec.

Zásluhou Ondřeje Moravce, odchovance místního klubu biatlonu, se český Letohrad stal městem, které se může pyšnit svým olympijským medailistou. Na únorových olympijských hrách v ruském Soči vybojoval devětadvacetiletý biatlonista dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Stříbro získal ve stíhacím závodě a v závodě smíšených štafet, na bronz dosáhl v závodě s hromadným startem.

BLAHOPŘEJEME!!!

Firma OEZ má v Letohradě sídlo a dlouhodobě podporuje sportování dětí a mládeže ve zdejších klubech včetně klubu biatlonu, ve kterém sportovně vyrostl i Ondřej Moravec

Na olympijských hrách jsem startoval už po třetí, ale Soči bylo samozřejmě speciální. Okouzlila mě milá a srdečná atmosféra, nádherná příroda a pak jsem stále udiven nad svými výsledky,“ smál se trojnásobný olympijský medailista. „Bylo to super, super, super!“ Naposledy český resp. československý sportovec - muž - získal na olympijských hrách tři medaile v roce 1952. Tehdy v Helsinkách vyhrál legendární vytrvalec Emil Zátopek závody na 5 km, 10 km a maraton.

Ondřeje Moravce ještě ve čtvrtek 27. února přijme starosta města Letohradu a od 16:00 hodin jej mohou přivítat i jeho spoluobčané. A pak už se bude opět věnovat přípravě a závodům. „V pátek odjíždím trénovat do Nového Města na Moravě a v pondělí míříme s týmem na Světový pohár do Pokljuky.“ Biatlonisty čekají ještě v této sezóně tři kola SP včetně finále na slavném Holmenkollenu. „Rád bych v celkové klasifikaci skončil do desátého místa,“ dodal Ondřej Moravec.