Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

únor 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Oceloplechové rozvodnicové skříně RZB

oez.png Nároky na prostor se v rozvodnicových skříních zvyšují. Proto jsou oceloplechové rozvodnicové skříně RZB tou nejlepší volbou do rodinných domů.

Oceloplechové rozvodnicové skříně RZB

Jedním z parametrů ve kterém skříně vynikají, je výjimečně velký prostor uvnitř skříně pro přístroje a uložení kabelů. Další výhoda rozvodnicových skříní RZB je např. v oblasti připojování PE a N vodičů do svorkových bloků. Každý elektrikář jistě ocení vysoký komfort při práci s rozvodnicovými skříněmi RZB.

V nabídce oceloplechových rozvodnicových skříní RZB najdete dvě varianty – zapuštěné (RZB-Z-...) a nástěnné (RZB-N-...). Dalším kritériem pro výběr skříně je maximální počet modulů ve skříni (72–198), počet řad (3-6) a maximální počet modulů v jedné řadě (24 nebo 33). Příklad typového označení: RZB-Z-3S72 -> zapuštěné, 3řadé provedení pro max. počet 72 modulů.


skrine-rzb-str-a32.png

Nadstandardní prostor

Výjimečný prostor pod „U“ lištami ve své kategorii

Rozvodnicové skříně RZB nabízejí nejvíce místa ve své kategorii pod „U“ lištami. Mezi „U“ lištou a zadní stěnou rozvodnicové skříně se nachází 50 mm prostoru pro vedení vodičů.

Komfortní prostor mezi řadami

Komfortní prostor najdete také mezi řadami přístrojů – rozteč „U“ lišt 150 mm. Tento prostor oceníte zejména při použití propojovacích lišt v kombinaci s připojováním vývodních vodičů.

Variabilní prostor u svorkovnic

Pro zvýšení komfortu při zapojování PE a N vodičů je možné umístit lištu s N svorkovnicemi ve 3 pozicích podle preferencí elektrikáře nebo odejmout N svorkovnice a nejdříve připojit PE vodiče a po zpětné montáži N svorkovnic připojit N vodiče.

Velký prostor po bocích skříně

Pro pohodlné vedení vodičů ve svazcích po bocích skříně i při osazení maximálního počtu přístrojů v řadě.

rzb.png

Velký počet svorek ve standardním balení

V každé rozvodnicové skříni jsou v základním balení svorkové bloky s dostatečným počtem míst pro připojení PE vodičů a N vodičů, které je možné až zdvojnásobit pomocí nabízeného příslušenství. Dále jsou standardně v každém balení minimálně tři kusy svorkových bloků N pro chránič.

svorky.png

Vymyšleno pro českého elektrikáře

Dvě možnosti propojování přístrojů

Skříně RZB nabízejí více možností, jak propojovat přístroje. Pokud nechceme propojovat přímo ve skříni, máme možnost vyjmout rám s „U“ lištami ze skříně a přístroje propojit mimo základnu, poté celý rám vložit do skříně a připojit přístroje. Navíc je možné odšroubovat 1. řadu přístrojů s „U“ lištou z rámu pro pohodlné připojení PE a N vodičů.

Variabilita montáže

Svorkové bloky PE a N lze umístit nahoru i dolů v závislosti na zvyku elektrikáře a směru přívodu. Rám je vybaven úchyty, pomocí kterých je možné korigovat hloubkové nerovnosti.

obr1.png

Rozvodnicové skříně RZB jsou zařazeny v konfigurátoru DBO, ve kterém jako původní výrobce poskytujeme výsledky zkoušek dle ČSN EN 61439-3 (DBO). Informace ke konfigurátoru DBO najdete na našich webových stránkách http://www.oez.cz/sluzby/rozvodnice-dbo.

Kompletní nabídku rozvodnicových skříní RZB najdete v katalogu Rozvodnicové a rozváděčové skříně Distri.

Webové stránky RZB

http://www.oez.cz/produkty/rzb-velkoobsahove-rozvodnice-ip30

 

Odkaz na katalogové listy RZB

http://www.oez.cz/uploads/oez/files/ks/rzb-di02-2017_cz_sk.pdf