Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Nová generace oceloplastových rozvodnicových skříní RZA

Nové rozvodnice Distri - RZA V současné době přinášíme na trh novou generaci oceloplastových rozvodnicových skříní RZA, které vyplní pomyslnou mezeru v sortimentu mezi současnými plastovými rozvodnicovými skříněmi RZG, RNG, RZV a oceloplechovými RZB, RNB. Zároveň nahradí původní oceloplastové skříně, které byly také prodávány s typem RZA.

Již desítky let představuje OEZ spolehlivou volbu při výběru modulárních přístrojů Minia, tedy jistících, ochranných či ovládacích přístrojů pro bytové, domovní nebo podobné instalace. Rozvodnicové skříně DistriTon pro ně vytváří vhodnou základnu pro výrobu osazených rozvodnic.

Související videa: Představení RZA. Ukázka instalace RZA.

Jedinečné vlastnosti

Nové rozvodnicové skříně RZA nejenže plně nahradí původní RZA, ale svými vlastnostmi a zcela novými konstrukčními prvky posouvají komfort při osazování rozvodnic o úroveň výše. 

Dostatek místa pro vodiče

Řada rozvodnicových skříní RZA se skládá ze 4 velikostí, a to jedno, dvou, tří a čtyřřadých. Na každou z řad je možno umístit až 14 modulů vedle sebe. Největší velikost, tedy 4řadá, pojme až 56 modulů a i plně osazená modulárními přístroji ještě nabízí dostatek místa pro vstupní a výstupní vodiče.

Mezi hlavní výhody patří

Nadstandardní prostor

Uvnitř skříně výrobci rozvodnic naleznou nadstandardní místo pro připojování PE a N vodičů do svorkových bloků, a to i v případě, že je použita propojovací lišta v horních svorkách modulárních přístrojů.

Vedení vodičů na výšku základny usnadňuje dostatečný prostor na bocích skříně vybavený záchytnými zarážkami.

Zvětšená rozteč jednotlivých řad o 10 mm, tedy 135 mm, nabízí snadnější zapojení vodičů do svorek modulárních přístrojů.

Elegantní design

Zákazníky oblíbený čelní design z původních RZA je zachován i u nových skříní. Plechový rám a dveře vystupují ze zdi po instalaci pouhých 7 mm a jsou zcela ploché. Uzavírací systém je zapuštěn a překryt páčkou, která slouží k odblokování dveří a zároveň jako madlo k jejich otevření.

Pod tuto páčku lze také umístit zámek (příslušenství).

Komfortní výbava

Rozvodnicové skříně RZA jsou kompletně vybaveny pro montáž modulárních přístrojů a jejich instalaci již v základním balení. Skříně jsou složeny z několika dílů, které je možno velmi snadným způsobem oddělit od sebe. Tím např. výrobce rozvodnic oddělí samostatnou základnu a předá ji na stavbu k zazdění. Ostatní díly mohou být uloženy v papírové krabici a zůstanou čisté.

Základní balení RZA obsahuje nejen komponenty skříně, jako jsou základna, odnímatelný rám s „U“ lištami, čelní kryt, rám s dveřmi, ale také hlavní PE a N svorkovnicové bloky, přídavný svorkovnicový blok pro připojení N vodičů za chráničem a záslepky. Dále montážní úchyty na zeď, dvě vodováhy (přední a zadní) pro usnadnění instalace základny do zdi a výztuhu, která zabrání prohnutí základny při jejím zazdívání pomocí montážní pěny.

Pohodlná montáž

Jak naznačuje základní výbava, rozvodnicové skříně RZA i montáž je podřízená komfortu:

  • zadní vodováha usnadní zakreslení niky na zeď 
  • přední vodováha a montážní úchyty upevnění základny v nice 
  • výztuha nedovolí stažení stran základny při jejím utěsněním montážní pěnou v nice a následně ji ochrání před stavebními nečistotami 
  • na sádrokartónové příčky lze RZA upevnit pomocí jednoduchých montážních úchytů do dutých stěn

Odnímatelný a samonosný rám s U lištami je navržen pro osazení v základně dvojím způsobem:

  • jako celistvý rám osazený modulárními přístroji Minia s jednotlivými propojenými řadami
  • z rámu je možno vyjmout jednotlivé U lišty a osazovat samostatně   

Nové rozvodnicové skříně RZA jsou již v prodeji. Informujte se u svého prodejce.

Ke stažení

Příručka Rozvodnicové skříně RZA (10MB)

Katalogový list Oceloplastové rozvodnicové skříně RZA

Video - představení RZA

http://youtu.be/TD_wRQdlRZs

Video - instalace

http://youtu.be/TFlTCFLs-Js