Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

březen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Když doslouží jistič … Aneb buďte fit

Možnosti náhrady jističů

Když doslouží jistič v bytové rozvodnici, jeho výměna je obvykle jednoduchá. Náhrada jističů vyšších jmenovitých proudů v průmyslových elektrických rozvodech je však složitější a přináší komplikace s rozdíly v konstrukci, upevnění a způsobu připojení původního a nového jističe. Zde jsou v zásadě dvě možnosti:

První možností je osadit nový přístroj a upravit připojení stávajících pasů či kabelů. U jističů nad 630 A může být nutno nově propojit celé pole rozváděče. Cena za náhradu jističe se tím výrazně zvyšuje.

Druhou možností je náhrada formou retrofitu. Retrofit je ověřený, spolehlivý a rychlý způsob náhrady starého jističe bez nutnosti úpravy rozváděče. Původní jistič lze nahradit novým přístrojem velmi rychle s pomocí typizovaných montážních a připojovacích sad.

Retrofity od OEZ

OEZ s.r.o. je výrobcem jističů s dlouholetou tradicí a významným podílem na trhu v ČR. Pro náhradu našich dříve vyrobených kompaktních a vzduchových jističů perspektivními přístroji současné produkce jsme speciálně vyvinuli celou řadu montážních a připojovacích sad. Tyto sady zajistí dosažení montážních a připojovacích rozměrů původního jističe s novým přístrojem. Jsou vhodné pro stávající měděné i hliníkové pasy.

Při samotné montáži retrofitu již není nutné měřit, řezat nebo vrtat stávající pasy. Pro uživatele zařízení z toho plyne jasná výhoda minimální doby odstávky. Tím také minimální finanční ztráty z přerušení výroby

Co lze získat retrofitem jističů?

Retrofity nejsou jen rychlým řešením v případě poruchy nebo omezené funkčnosti stávajícího jističe. Jsou i řešením do budoucna, neboť náhradní díly pro údržbu a opravy původních jističů jsou dostupné již pouze v omezené míře.

V důležitých provozech jsou retrofity možností, jak zvýšit užitnou hodnotu jističe. Dnešní jističe umožňují dálkovou komunikaci, měření a přenos dat z provozu do řídících center nebo vzájemné blokování jističů mezi sebou. Tím je možné efektivněji řídit spotřebu elektrické energie, zvýšit bezpečnost a spolehlivost celého zařízení.

Na nové kompaktní a vzduchové jističe a jejich příslušenství zajišťuje OEZ s.r.o. dlouhodobý servis.

Pro řešení neodkladných situací je možno využít naši nepřetržitou pohotovostní službu 24 hodin denně.

Specifikace náhrad

Retrofitové sady umožňují mimo jiné nahrazovat pevné provedení původního jističe výsuvným provedením nového jističe a naopak. Moderní jističe nabízejí více možností dodatečného vybavení. Někdy zase naopak uživatel některé vlastnosti původních jističů nevyužil a od nového přístroje je nepožaduje.

Nabídka retrofitových sad je opravdu široká a může se zdát i nepřehlednou. Proto doporučujeme vytipování přesné náhrady konzultovat s našimi odborníky, případně si vyžádat specifikaci náhrady s cenovou nabídkou, kterou zpracujeme zdarma.

Cenová nabídka retrofitů zdarma

Tel.: +420 465 672 193
E-mail: retrofity.cz@oez_com

Montáž retrofitů

Logickým pokračováním specifikace náhrady je nabídka montáže retrofitu prostřednictvím Servisu OEZ s.r.o. Na základě dlouholetých zkušeností a díky potřebnému vybavení tyto náhrady provádíme rychle a profesionálně. Na zakázku jsme schopni individuálně vyřešit i náhrady některých dalších přístrojů. Provedení retrofitu jako komplexní služby nabízíme také ve spolupráci s certifikovanými firmami ve všech regionech České republiky.

Operativní servis

Tel.: +420 465 672 313
E-mail: servis.cz@oez_com

Retrofity dříve vyráběných přístrojů

Tel.: +420 465 672 193
E-mail: retrofity.cz@oez_com

Příklady retrofitů přístrojů OEZ.pdf Příklady retrofitů přístrojů OEZ.pdf (4,10 MB)

Fotogalerie k článku