Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

únor 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Jubilejní 100.000 vzduchový jistič opustil OEZ

oez.png V pátek 5. října opustilo firmu OEZ již 100 tisící provedení vzduchového jističe. Z Letohradu směřují tyto přístroje pod označením „Sentron“ a „Arion“ do prodejní sítě po celém světě. Jubilejní provedení obdrží zákazník Siemens v chilském Santiagu.

Co přístroj, to originál

Produkce vzduchových jističů je specifická v tom, že se nevyrábí na sklad, ale pouze na základě přesně konfigurované objednávky. Jde o sofistikované přístroje a tomu také odpovídá vysoká technologická úroveň a organizace výroby. Technické řešení vzduchový jističů umožňuje vyrobit až 1024 různě nakonfigurovaných typů přístrojů. 

V Letohradě se výrobě vzduchových jističů věnuje v převážně dvousměnném provozu na 150 pracovníků. Ze dvou třetin se jedná o montážní profese, třetinu tvoří pracovníci řízení výroby, jakosti, controllingu, logistiky, apod.

Přístroje expedujeme ihned a přímo zákazníkům. Po Evropě jsou obyčejně distribuovány kamiony, do vzdálenějších destinací míří buď z letiště v Norimberku nebo z přístavu v Hamburku,“ vysvětluje vedoucí výroby vzduchových jističů Jan Keprt. Produkty z Letohradu plní dnes svoji jistící funkci na Filipínách, v Singapuru, Thajsku, Ománu, Spojených arabských emirátech, Jihoafrické republice, Brazílii, Chile, Peru, Mexiku, Spojených státech, Rusku a v dalších desítkách zemí včetně celé Evropy.

Cílem je  "know-how"

V rámci skupiny Siemens jsme jediným výrobcem vzduchových jističů v Evropě. Naším cílem je, aby v budoucnu byl OEZ nejen výrobcem těchto přístrojů, ale i držitelem vývojového know-how,“ podotýká generální ředitel OEZ s.r.o. Roman Schiffer.

Vzduchové jističe jsou určeny pro jištění a méně časté spínání elektrických zařízení až do 6300 A. Díky své robustnosti snadno zvládají vysoké výkony. Jsou vybaveny řadou blokovacích zařízení jak k ochraně před neoprávněnou manipulací, tak k ochraně pracovníků obsluhy a údržby. Jističe mají širokou nabídku nadproudových spouští a příslušenství. Proto mohou být používány ve složitých provozech zejména v průmyslu nebo energetice.

Podpora službami OEZ

Před jejich uvedením do provozu OEZ zákazníkům nabízí využití asistenční služby. Vzduchové jističe Arion navíc jednoduše a profesionálně řeší náhrady starších jističů AR a ARV bez nutnosti úprav rozváděče.

OEZ má ve svém portfoliu široký sortiment dalších přístrojů pro jištění obvodů a zařízení nízkého napětí, které v současné době vyrábí v Letohradě, v Žamberku a od loňského roku i v Králíkách. Tuto produkci tvoří modulární přístroje, kompaktní jističe, pojistkové systémy nebo rozvodnice a rozváděčové skříně.

Pracovníci OEZ se nyní též významně podílejí na celosvětových vývojových projektech Siemens. V této souvislosti bylo letos v létě zahájeno rozšíření vývojové zkušebny v celkové výši 1,2 milionu EUR.

Fotogalerie