Nové rozvodnicové skříně RZE | OEZ
OEZ (https://www.oez.cz/)

Nové rozvodnicové skříně RZE

Aktuálně uvádíme na trh nové skříně RZE z řady DistriSet v bílé barvě RAL9016, které preferuje většina zákazníků. Skříně RZE jsou vhodné pro osazení modulárními přístroji, kompaktními jističi 3VA, pojistkovými odpínači 3NP1 a dalšími přístroji do jmenovitého proudu 400 A a k sestavení elektroměrových rozváděčů. Používají se v bytových domech, infrastruktuře, administrativních budovách nebo i v menších průmyslových objektech. Pokud si vyberete variantu s požární odolností a kouřotěsností, můžete je umístit i do únikových prostor.

Zapuštěné a nástěnné provedení skříně RZE

Rozváděč pro únikové cesty s požární odolností a kouřotěsností (EI30S) osazený přístroji do 400 A

Elektroměrové skříně se hodí zejména do bytových domů. Skříně RZE mohou obsahovat od 2 do 15 elektroměrových míst využitelných pro fakturační měření. Vany pro elektroměry a přijímače HDO jsou přizpůsobené požadavkům všech distributorů v ČR (eg.d, ČEZ distribuce, PRE). I v plně osazené skříni elektroměry zbývá dostatek místa pro hlavní jištění v neměřené části i místo pro svorkové bloky nebo osazení přístrojů v měřené části. Nejčastější sestavy elektroměrových skříní najdete v katalogu Distri na stranách C38 až C41 nebo v Konfigurátoru OEZ.

Pro upevnění přístrojů je nutné skříně RZE vybavit modulárním systémem. Tento sofistikovaný systém je velmi variabilní. Při instalaci můžete využít několik druhů lišt, elektroměrových van a krytů.

K jednoduchému výběru komponent pro kompletaci skříní RZE doporučujeme využívat software Konfigurátor OEZ, který vás provede konfigurací všech komponent, a nakonec vytvoří soupisku všech položek k sestavení žádané skříně. Některé sestavy elektroměrových skříní v něm jsou přednastaveny. 

Přednastavená konfigurace pro 2 elektroměry

Přednastavená konfigurace pro 8 elektroměrů

Podrobné informace najdete v části C katalogu Rozvodnicové a rozváděčové skříně Distri.

Mohlo by vás zajímat: