Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

leden 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Výroba v hale MINIA byla zahájena

OEZ_Nova_hala_MINIA.jpg Počátkem února 2009 jsme v našem letohradském areálu uvedli do plného zkušebního provozu novou výrobní halu MINIA, která je se 1400 m2 vlastní výrobní plochy největší halou v OEZ. Do haly byla přesunuta kompletní montáž modulárních přístrojů MINIA, která dosud probíhala na více místech výrobního areálu firmy.

Výstavba haly byla na základě požadavku majitele - skupiny Siemens - zahájena v červnu minulého roku. Generální dodavatel - společnost Testa s.r.o. - předal stavbu v polovině listopadu. Po nutných legislativních krocích (např. souhlas se zahájením zkušebního provozu), bylo zahájeno stěhování a instalace nových technologií. Většina automatických a poloautomatických výrobních strojů a zařízení vznikla přímo v OEZ při náběhu nové řady jističů LPN.

Vedoucí výroby modulárních přístrojů Vlastimil Severa si pochvaluje, že celý útvar je nyní pohromadě. „Pominu-li, že veškeré prostory máme vlastně nové, vidím velkou výhodu v přímém napojení na montáž podsestav, které nám usnadňuje technologický tok, stejně jako operativní mezisklad." Do nových prostor se navíc podařilo umístit i výrobu LST, která dosud probíhala v rámci výroby kompaktních jističů. „Nyní máme výrobu celé řady MINIA pohromadě, včetně prostorů pro řízení vlastního výrobního procesu," dodává Vlastimil Severa.

Zaměstnanci nalezli v nové hale nejen moderní pracovní prostředí, ale také kvalitní sociální zázemí - šatny, toalety, sprchy, svačinový kout, nápojový automat, atd. U stolů je dostatečný počet míst a každý má svoji skříňku na osobní věci. Navíc ze šaten na pracoviště se zaměstnanci dostanou ´suchou nohou´ a bez časových ztrát.

Výraznému zlepšení pracovních podmínek by mělo napomoci i dostatečné zateplení. „V hale MINIA bude příjemně v jakémkoli ročním období. Tepelné ztráty budou minimální, zateplení včetně podlahového je kvalitní," říká vedoucí Správy a služeb Rudolf Holeček. „Teplot nad 30 stupňů, které často panovaly v původních prostorách, se tak pracovníci obávat nemusí."

Podle výrobního ředitele Jana Kadiče může při třísměnném provozu dosáhnout kapacity výroby v nové hale až 18 000 pólů modulárních přístrojů denně.

Součástí výstavby haly MINIA byla také celková rekonstrukce přilehlých původně panelových komunikací na kvalitní asfaltové cesty.

Uvolněním prostor po původních provozech modulárních přístrojů je do budoucna vytvořena prostorová rezerva pro výrobu a montáž kompaktních jističů Modeion. „V únoru proběhla v nejnutnějším rozsahu rekonstrukce v hale čtyři, obdobné úpravy hal šest, sedm a osm jsou v této době připravovány," říká Rudolf Holeček. „Důkladná příprava proto, že se jedná o poměrně složité organizační zajištění přesunů stávajících výrob a rekonstrukčních prací. A až nastane ten správný čas, budeme připraveni provést úpravy podlah, instalovat nové rozvody elektřiny, vody, stlačeného vzduchu nebo datové rozvody. Počítáme i s rekonstrukcí sociálního zázemí," upřesňuje Jan Krsek, vedoucí útvaru investic.