Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

leden 2021
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Servisní služby OEZ – Zkušenosti pro zákazníky

Činnost servisních služeb vychází především z potřeb uživatelů přístrojů OEZ a z náročností jejich aplikací. Rozmanitost použití přístrojů v praxi je také velmi užitečná škola pro servisní techniky, kteří se ve své každodenní praxi setkávají s nejrůznějšími aplikacemi současných i dříve vyráběných přístrojů. Získané zkušenosti z nich vytvářejí zdatné odborníky. Jejich poznatky jsou následně využívány nejen vývojovými pracovníky OEZ, ale především je využijí další uživatelé přístrojů ve všech oblastech.

Základem působení servisních služeb je tzv. operativní servis ve výrobním závodě nebo v místě instalace včetně využití havarijního „Nonstop servisu“. Výjezd servisního technika na místo instalace přístrojů je vždy výbornou příležitostí pro diskusi o konkrétní aplikaci a umožňuje současné provedení revize a údržby.

Z2_2009_Servis.jpg

Bouřky a diagnostika

Revize přístrojů a údržba je součástí dnes nejžádanější skupiny služeb zaměřených právě na prevenci poruch. Možná velmi intenzivní bouřky na jaře a začátkem léta, možná dočasný úbytek práce a očekávání dalšího navýšení výroby, vyvolaly potřebu ověření spolehlivosti elektroinstalací. Proto v létě bylo největší těžiště prácí servisních služeb právě v oblasti diagnostiky a údržby přístrojů.
Zaměření diagnostiky bylo vždy přizpůsobeno technické vyspělosti a stáří přístrojů, aplikaci a funkčním požadavkům a také prostředí, kde jsou instalovány (vlhkost, změny teplot, prašnost, apod.). V mnoha případech technici OEZ odhalili a odstranili další potenciální problémy, jako např. nedostatečné spoje nebo absenci upevnění vodičů v rozváděči.

Šetříme čas i peníze

Další oblastí působení servisních služeb jsou náhrady starších přístrojů. Podle požadavků uživatelů provádíme specifikace nových přístrojů včetně cenových nabídek a případné montáže. Obecně lze říci, že práce s jističi do 630 A je jednodušší. Zkušenější pracovníci elektroúdržby uživatele si dokáží prostřednictvím Konfigurátor OEZ náhradu jističe do 630 A vyspecifikovat i sami. OEZ je vždy připraven ke konzultaci, umí poradit nebo přímo provést montáž.
Náhrady jističů větších jmenovitých proudů, zejména náhrady jističů AR, ARV, které byly vyráběny ve více variantách, je nezbytné přesně identifikovat. Obvykle se také jedná o jističe přímo za transformátorem a je nutné posuzovat náhradu nejen z pohledu jmenovitého proudu, ale také z pohledu dynamických účinků zkratových proudů a celkového uspořádání rozváděče. Tyto náhrady provádíme rychle a profesionálně formou retrofitu, a to včetně montáže. Provedení retrofitu jako komplexní služby nabízíme ve spolupráci s certifikovanými firmami ve všech regionech České republiky nebo přímo prostřednictvím servisních služeb OEZ. Největší výhodou retrofitu kompaktním jističem Modeion nebo vzduchovým jističem Arion je dokonalé zpracování, kvalitní příprava a rychlé provedení. Minimální doba odstávky tak šetří čas i peníze.

Nebojte se servisu

Odstávky ve výrobních firmách během léta 2009 nám jednoznačně potvrdily, jak je důležitá diagnostika a preventivní údržba. Včasné odhalení problémů, vždy zabrání velkým ztrátám při výpadku nebo havárii napájecího zařízení. Přitom obyčejně stačí drobné seřízení, očištění a dotažení spojů. Zařízení pak může spolehlivě pracovat další roky. Pokud je nutná výměna přístroje, existuje jednoduché řešení ve spolupráci se „Servisními službami“ OEZ s.r.o. Naši specialisté jsou připraveni Vám pomoci v každé situaci.