Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky 2009 - Modulární přístroje Minia - Proudové chrániče

Modulární přístroje Minia, které jsme uvedli na trh loni na jaře, již zdomácněly u naprosté většiny uživatelů našich dřívějších jističů LSN. Přinesly nejenom tradiční spolehlivost a širokou dostupnost, ale zaujaly moderním designem celé řady přístrojů. Řadu Minia členíme na tři skupiny - jističe, proudové chrániče a ostatní přístroje. Co nového Vám nabízíme u modulárních přístrojů Minia v roce 2009?

Stále častěji u nás zákazníci poptávají proudové chrániče typu G. Jedná se o aplikace v obvodech, kde jsou instalována zařízení, která při své funkci nebo zapnutí generují krátkodobé/přechodné únikové proudy (svodiče přepětí, velkoplošná topná tělesa apod.). Tento stav může být standardním proudovým chráničem vyhodnocen jako chyba a chránič vypne, přičemž může způsobit škodu, např. zkažení potravin v mrazničce apod. V těchto případech doporučujeme použít proudové chrániče G se zpožděním 10 ms, které sníží počet nechtěných vypnutí.

OEZ_Proudove_chranice_typ_G.jpg

A právě proto jsme výrazně rozšířili nabídku proudových chráničů typu G.

a) Rozšíření proudových chráničů

Doposud jsme nabízeli proudové chrániče typu G pouze ve 4-pólovém provedení a pouze v nejdražším provedení chráničů A, které reagují nejen na sinusový střídavý reziduální proud, ale i na pulzující stejnosměrný reziduální proud. Nyní rozšiřujeme naši nabídku i o 2-pólová provedení pro jednofázové obvody a zejména o levnější provedení chráničů AC.

 

b) Rozšíření proudových chráničů s nadproudovou ochranou

OEZ_Proudove_chranice_OLI_OLE.jpgDoposud jsme neuměli pod typovým označením OLFI (10 kA), OLFE (6kA) nabídnout proudové chrániče s nadproudovou ochranou typu G. Z tohoto důvodu jsme doplnili naši nabídku o nové typy OLI (10 kA), OLE (6 kA), které typy G také obsahují. Proudové chrániče s nadproudovou ochranou OLI, OLE jsou odlišné konstrukce než OLFI, OLFE. Umožňují snadněji připojovat více vodičů do svorky díky dvouúrovňovému systému svorek s pevnou přepážkou uprostřed (viz obr. 1). Nyní je nyní možné připojit až 4 vodiče do svorky (viz obr. 2), přičemž je možné připojit vodič s průřezem až 35 mm2.

K vzájemnému propojení proudových chráničů s nadproudovou ochranou OLI, OLE doporučujeme kolíkové propojovací lišty S1L, S2L, S3L, S4L. Při jejich použití můžete vyměnit jeden chránič OLI, OLE v řadě těchto chráničů propojených propojovacími lištami bez přerušení sousedních okruhů, a to jak při propojení lištou nahoře, tak dole. Navíc pokud umístíte propojovací lištu do zadní části svorky a vodič do přední části svorky, snadněji zkontrolujete správné připojení vodiče.

OEZ_Proudove_chranice_dvouurovnovy_system_svorek.jpgUpevnění proudových chráničů s nadproudovou ochranou OLI, OLE na DIN lištu a jejich odejmutí z DIN lišty se provádí velice jednoduše, ručně, bez použití nástroje. Toto umožňuje speciální systém západek.


Kompletní informaci k uvedeným přístrojům naleznete v katalogu Modulární přístroje MINIA.

Pro přímý kontakt můžete vytočit telefonní číslo Technické podpory pro Modulární přístroje Minia, tzn. +420 465 672 190, či napsat na e-mail: minia.cz@oez_com