Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Modernizace v pojistkovém programu Varius

varius.png Jak jste určitě zaznamenali již v předchozích vydáních Zpravodaje OEZ, optimalizujeme produktové portfolio ve skupině pojistkových systémů Varius. Nyní se změny dotýkají jak samotných válcových pojistkových vložek, tak zejména jejich odpínačů a odpojovačů.

Válcové pojistkové vložky

valcove_pojistkove_vlozky.jpg

Od podzimu 2012 budeme zákazníkům nabízet nové typy válcových pojistkových vložek PVA10, které nahradí dříve používané pojistkové vložky PV10. Jedná se o postupné inovování a nahrazování původních pojistkových vložek. Parametry nových pojistkových vložek jsou shodné s dříve používanými typy.

Typy válcových pojistkových vložek

Odpínače a odpojovače válcových pojistkových vložek

Zcela zásadní novinku představují nové odpínače a odpojovače válcových pojistkových vložek. Důvodem pro jejich uvedení je modernizace dříve vyráběných přístrojů včetně zavádění nových výrobních technologií a materiálů.

Nové odpínače a odpojovače jsou rozděleny do tří skupin podle použití a zatížení:

  1. OPVA - odpínače válcových výkonových pojistkových vložek.
  2. OPVP - odpínače válcových pojistkových vložek pro jištění polovodičů.
  3. OPVF - odpojovače válcových pojistkových vložek, DC použití.

Na první pohled lze tyto přístroje rozlišit podle barvy víka pojistkového přístroje. Pro standardní použití s výkonovými pojistkovými vložkami odpovídá barva víka barvě těla přístroje (světle šedá). U přístrojů pro použití válcových pojistkových vložek pro jištění polovodičů a odpojovačů pro DC použití je barva víka tmavě šedá.

Světelná signalizace stavu pojistkových vložek

Novinkou u všech velikostí odpínačů výkonových válcových vložek jsou provedení se světelnou signalizací stavu pojistkových vložek jako součást přístroje s označením OPVA…-S. Každá fáze má samostatnou LED diodu, která v případě přetavení pojistkové vložky svítí červeně a obsluha již na první pohled vidí stav pojistkové vložky.

OPVA odpínač pro výkonové pojistkové vložky PV (gG, aM)

Odpojovač pro válcové pojistkové vložky

Typy odpínačů a odpojovačů válcových pojistkových vložek

 

Typové označení
Převodní tabulky
Technické parametry

Typové označení

Důraz byl kladen na jednoduché a mezi zákazníky už známé a zažité typové označení. Z tohoto důvodu jsme zvolili následující označení:

OPVA10_3_S.jpg

Příslušenství

Do odpínačů válcových pojistkových vložek OPVA a OPVP můžete použít stejné příslušenství, které jste používali i pro původní provedení. Připojovací nástavce, připojovací blok a adaptéry na přípojnice s roztečí 60 mm. Přístroje lze propojovat pomocí pojistkových lišt, které jsou pro všechny velikosti pojistkových odpínačů stejné - typ S (kolíkové).

Technická podpora

Pojistkové systémy Varius
Tel.: +420 465 672 192
E-mail: varius.cz@oez_com

Zdroj článku

Článek je součástí zpravodaje OEZ č. 2/2012