Dotazy k produktům?

465 672 222

Kalendář akcí

říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Mistrovství světa v biatlonu 2013. Byli jsme u toho!

oez.png “Bylo to dokonalé. Naprosto dokonalé. Ne, nepoužívám tento výraz často. A v souvislosti s významnou sportovní akcí pořádanou na území České republiky, jsem jej nepoužil dosud nikdy,” upozornil v úvodu svého komentáře k biatlonovému světovému šampionátu v Novém Městě na Moravě sportovní redaktor Tomáš Macek z nejčtenějšího českého deníku Mladá Fronta DNES.

“Organizace byla bezproblémová, logistika i technika fungující, zádrhely na cestách k Novému Městu žádné. Návštěvnost 201 tisíc diváků předčila veškerá očekávání. Publikum dokázalo freneticky fandit, ale bylo i kultivované, podporující závodníky z hloubi pořadí. Vytoužená česká medaile přišla hned v úvodní den. Další dramatické, byť pro Čechy „bramborové“ souboje následovaly.“

logo.jpg

Biatlon ve Vysočina Areně jednoduše uchvátil. Jako balzám mohou organizátory hřát slova Anderse Besseberga, šéfa Mezinárodní biatlonové unie IBU: „Byl to excelentní šampionát před fantastickým publikem, na jednom z nejlepších stadionů a s vynikající infrastrukturou. Neslyšel jsem za dva týdny jedinou negativní připomínku,“ prohlásil Nor a pokračoval: „Jsme opravdu uneseni, vždyť sledovanost našeho šampionátu byla z celosvětového pohledu vyšší než u souběžně konaného mistrovství světa alpských lyžařů!

„Za vším hledej OEZ“

Úspěch šampionátu nese i podpis OEZ, a to z několika úhlů pohledu. Tok energií ve Vysočina Areně jistily stovky přístrojů OEZ.

Ondřej Moravec, Michal Šlesingr nebo Michal Krčmář jsou odchovanci letohradského Klubu biatlonu, který zpočátku přímo a posléze prostřednictvím města OEZ dlouhodobě podporuje. Ve strukturách organizačního výboru pracovaly desítky letohradských činovníků jako dobrovolníci, přičemž mnozí z nich jsou zaměstnanci OEZ.

medaile.jpg

Světový šampionát sledovalo přímo také velké množství zákazníků nebo zaměstnanců naší firmy.

Technické zabezpečení

Elektrická energie proudí do moderní Vysočina Areny ze dvou vysokonapěťových linek 22 kW a napájí tři trafostanice o celkovém výkonu 2,2 MW. Podrobnější popis technického zabezpečení podává technický šéf mistrovství světa a jednatel Zlaté lyže Karel Klapač. „Je zde stoprocentní záskok všech trafostanic. Lze je libovolně připínat a libovolně napájet z kterékoliv vysokonapěťové přívodní linky.

Během světového šampionátu byly všechny trafostanice plně využité. „Dále jsme zde měli celkem 4,5 MW výkonu instalovaného v generátorech, a to zejména v zapojení TWIN pro případ výpadku elektrické energie ze sítě. Tímto způsobem jsme byli schopni zajistit provoz televizních štábů resp. televizní techniky při výrobě přenosů, dále bezproblémový chod časomíry, ozvučení nebo osvětlení, protože většina závodů byla večerních.“ Přes TWIN systém mohly být napájeny také převodníky, kamery, provozní budovy a další nezbytná technika.

Podle slov Karla Klapače bylo vše vymyšleno, naprojektováno a provedeno tak, aby na prvním místě byla spolehlivost. Aby jak televizní štáby i ostatní média, reprezentační týmy nebo zdravotníci měli zajištěný bezproblémový přísun energií.

V případě jištění jsme ve velké míře využívali přístrojů OEZ. Velmi jsme ocenili spolehlivost kompaktních jističů Modeion, které byly instalovány vedle jiného i jako hlavní jističe. V případě jištění osvětlení jsme využívali zejména modulárních přístrojů Minia.Při jištění rozsáhlého zasněžovacího systému jsme instalovaly mimo jiné také pojistkové odpínače Varius,“ vyjmenovává některé z použitých přístrojů technický šéf mistrovství světa 2013. „Během šampionátu jsme nemuseli řešit žádný technický problém. I díky tomu šampionát vyzněl tak pozitivně,“ dodává Karel Klapač.

Budoucnost Vysočina Areny

Bylo to dokonalé. Naprosto dokonalé,” začíná svůj komentář sportovní redaktor Tomáš Macek. Jeho silná slova jsou však zcela na místě. Šampionát byl úspěšný jak po organizační, tak i sportovní stránce. Dynamické sportovní odvětví se stalo nejen v České republice novým hitem. A co je důležité, i místní jej vzali za svůj. Vysočina Arena nyní zůstane místem sportu doslova pro všechny. Jejího zázemí denně využívají jak místní kluby, tak veřejnost. Hostit po světovém šampionátu v biatlonu bude i další vrcholné akce. Tou nejbližší je květnový Světový pohár v závodech horských kol.

areal.jpg

Fakta o MS

 • 1 mobilní tribuna s kapacitou 7 000 diváků byla namontována ve Vysočina Areně
 • 8 závodních dní bylo na programu mistrovství světa v biatlonu
 • 23 kilometrů televizních kabelů bylo nataženo po celém areálu
 • 32 kyvadlových autobusů bylo k dispozici divákům pro přepravu do/z Vysočina Areny
 • 48 televizních kamer rozmístěných u tratí natáčelo záběry pro mezinárodní vysílání
 • 321 píšících novinářů a fotografů z 24 zemí se akreditovalo
 • 377 závodníků ze 43 států dorazilo do Nového Města na Moravě
 • 400 pracovníků televizního zázemí pracovalo ve Vysočina Areně
 • 450 dobrovolníků se podílelo na skvělé organizaci MS
 • 3 000 teplých jídel denně se uvařilo ve Vysočina Areně
 • 6 000 litrů tekutin denně se vypilo v rámci oficiálního cateringu
 • 27 000 diváků pojala Vysočina Arena, 17 000 na tribuny a 10 000 na tratě, vyprodáno bylo čtyřikrát
 • 128 000 kusů NMNM News bylo vytisknuto během MS
 • 201 500 diváků zavítalo do Vysočina Areny během slavnostního zahájení a osmi závodních dnů